بک لینک

بک لینک چیست؟
به تمامی پیوند های ورودی که از دیگر سایت ها به هر یک از صفحات سایت شما وارد می شود بک لینک می گویند. بک لینک ها در واقع از مهم ترین فاکتور های سئو به شمار می آیند که ارزش و اهمیت آن ها را نمی توان نادیده گرفت. هنگامی که وب سایت شما تعدادی بک لینک معتبر و مناسب به همراه محتوای با مفید و با کیفیت دریافت می کند، خیلی بهتر و سریع تر رتبه اش افزایش می یابد و در بهترین جایگاه صفحات نتایج موتورهای جستجو گوگل قرار می گیرد.

عوامل تاثیرگذار در کیفیت بک لینک ها

انکر تکست: انکر تکست ها کلمات کلیدی هستند که به صفحه دیگر لینک می دهند، به عبارتی شما با لینک کلمات کلیدی مرتبط با صفحه ای که قصد دارید به آن پیوند دهید، به گوگل یک سیگنال مثبت می فرستید و به آن نشان می دهید که این انکرتکست با صفحه مورد نظر مرتبط است و گوگل می تواند رتبه آن عبارت کلیدی را براساس دیگر فاکتور های موثر افزایش دهد. فراموش نکنید انکرتکست ها حتما باید با صفحه مورد نظر مرتبط باشد.

اعتبار دامنه: این فاکتور از بک لینک ها از طریق کمپانی Moz به وجود آمده است، عوامل گوناگونی در افزایش اعتبار دامنه تاثیر گذار است که می توان به تعداد لینک های ورودی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، سن دامنه، کیفیت پیوند ها، فعالیت سایت و … اشاره نمود. این موضوع در کیفیت بک لینک ها نیز بسیار موثر است.
اعتبار صفحه: اعتبار صفحات نیز درست مانند دامین اتوریتی توسط کمپانی Moz ایجاد شده است که در رابطه با لینک های ورودی، کیفیت آن ها و اعتبار کلی صفحات تعیین می گردد.

دریافت بک لینک با توجه به موقعیت: چنانچه سایت شما براساس زبان فارسی باشد، باید بک لینک ها را از سایت هایی دریافت نمایید که دامنه آن ها ir باشند، با این کار شانس شما برای دریافت رتبه های بالا در نتایج موتورهای جستجوی ایران بیشتر می شود.
تعداد بک لینک های موجود در داخل صفحه سایت: موتورجستجوی گوگل برای تشخیص بک لینک های طبیعی از غیر طبیعی از روش های گوناگونی استفاده می شود، اما در حالت کلی تعداد لینک های خروجی از صفحاتی که از آن لینک می گیرید نباید بیش از اندازه باشد و به بار معنایی محتوا نباید آسیبی وارد کند.

لينک کوتاه: https://company.tech-news.ir/?p=451

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.