نیاز بی سابقه آلمان به جذب پرستاران خبره | کمپانیوز

نیاز بی سابقه آلمان به جذب پرستاران خبره

اگر مایلید آینده بازار کار آلمان را تجسم کنید، کافی است نگاهی به بیمارستانها و مراکز نگهداری سالمندان و کم توانان در این کشور صنعتی بیندازید.

?از سال ۲۰۱۵ به بعد، نسل Baby Boomer در آلمان شروع به بازنشستگی می کنند؛ یعنی نسلی که کودکان بسیار زیادی در آن متولد شدند و اکنون بازار کار را ترک می کنند. ظرف چند سال آینده، بسیاری از متولدان این نسل به پشتیبانی و مراقبت نیاز خواهند داشت، اما تعداد کافی پرستار برای مراقبت از آنها وجود ندارد.

?طبق آمار رسمی موسسه RWI Essen، تا سال ۲۰۲۰، کمبود ۸۴ هزار پرستار در سرتاسر آلمان وجود خواهد داشت که این شکاف تا سال ۲۰۳۰ به رقمی بالغ بر ۲۰۰ هزار خواهد رسید.

?به همین علت است که آلمان اکنون شروع به جذب پرستاران خبره از خارج از کشور کرده است. تاکنون کشورهای رومانی، مجارستان، اسپانیا و فیلیپین در زمینه اعزام پرستار برای کار در بیمارستانها و مراکز نگهداری از سالمندان بسیار موفق عمل کرده اند، حتی کشور ویتنام صدها نوجوان را برای تحصیل به آلمان اعزام کرده است تا برای کار در حوزه پرستاری آماده شوند.

?مهارت زبان آلمانی مهمترین چالش برای پرستاران خارجی در آلمان محسوب می شود. چرا که به عنوان پرستار، فرد باید مراقبت از افرادی را بر عهده بگیرد که عمدتا به زبان آلمانی صحبت می کنند. برخی بیمارستانها از همان آغاز تسلط پرستار به سطح B2 زبان آلمانی را خواستار می شوند.

? اما برخی بیمارستانها و مراکز نگهداری از سالمندان این مشکل را بدین صورت حل کرده اند که …….

? ادامه این مطلب را در لینک ذیل مطالعه فرماید:

https://karpirajobs.com/fa/?p=817

#کاریابی_بین_المللی_کارپیرا

? کارپیرا شما را از اخرین اخبار و اطلاعات کار و اقامت در کشورهای مختلف جهان مطلع می نماید .

لينک کوتاه: https://company.tech-news.ir/?p=220

ديدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.