تمرینات تقویت اراده

تمرینات تقویت اراده و افزایش انگیزه و پشتکار

نیروی اراده مانند یک عضله با تمرین دادن تقویت می شود و با استفاده بیش از حد خسته می شود . برای تقویت اراده تمرینات مختلفی وجود دارد که می توان از هر کدام یا همگی آن ها برای تقویت اراده و انگیزه استفاده کرد. به گزارش سرویس اخبار استارت آپی کمپانیوز به نقل از وبسایت یک زوج، در این مطلب به چند تمرین تقویت اراده پرداخته می شود.

۱٫ برخورد مناسب با استرس
هنگام مواجه شدن با موقعیت های استرس زا به جای تصمیم گیری عجولانه بهتر است چند نفس عمیق کشیده و کمی به خودتان استراحت و آرامش هدیه کنید.

۲٫ بیشتر بخوابید
خواب کافی تفاوت اساسی در کارکرد مغز گذاشته و به این ترتیب باعث تقویت اراده فرد می شود. کم خوابی نوعی استرس مزمن محسوب می شود که بر عملکرد مغز و بدن اثرات منفی خواهد گذاشت.

۳٫ مدیتیشن کنید
مدیتیشن با افزایش تمرکز و توجه باعث تقویت اراده فرد می شود . مک گانیگال اظهار می کند که مدیتیشن می تواند باعث تسریع در نتیجه شود . برای نتیجه گرفتن نیاز به یک عمر تمرین مدیتیشن نیست . تغییرات مغز بعد از هشت هفته تمرین مختصر روزانه مشاهده شده است .با کمک مدیتیشن ، مغزتان را تمرین می دهید تا تمرکز کند و در برابر وسوسه مقاومت کند . تحقیقات نشان می دهد فقط بعد از ۲ الی ۳ روز تمرین مدیتیشن برای مدت ۱۰ دقیقه ، مغز قادر خواهد بود تا بهتر تمرکز کند و شما انرژی بیشتر و استرس کمتری خواهید داشت.

۴٫ بیشتر ورزش کنید
یکی دیگر از روش های خوب برای تمرین دادن مغز که اغلب نادیده گرفته می شود یا به آن کم توجهی می شود ورزش منظم است . ورزش منظم می تواند توانایی مقاومت در برابر استرس و میزان اراده را افزایش بدهد . هر دو نوع ورزش ذهنی مانند یوگا و ورزش های فیزیکی شدید این مزایا را دارند ، اگر چه مگ گانیگال اظهار می کند ما مطمئن نیستیم این کار چگونه انجام می شود.

۵٫ رژیم غذایی خود را اصلاح کنید
نوع تغذیه در میزان انرژی که قشر پیش پیشانی مغز خواهد داشت ، موثر است . به همین علت است که تغذیه بسیار مهم است . خوردن رژیم غذایی بر پایه گیاه بیشتر و گوشت کمتر باعث می شود انرژی بیشتری برای مغز فراهم شود و اراده را افزایش دهد .ورزش و تغذیه خوب به تنهایی باعث افزایش اراده نمی شوند ، اما باعث می شوند تا احساس بهتری داشته باشید . ورزش با آزاد کردن اندورفین ها باعث شادی ما خواهد شد . اندورفین ها باعث می شوند احساس ناراحتی کاهش یابد ، احساس درد از بین برود و احساس رضایت مندی ایجاد شود.

منبع : یک زوج

لينک کوتاه: http://company.tech-news.ir/?p=159

ديدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.